אודות

משבר הקורונה שינה לחלק גדול מאיתנו את שגרת החיים, וגרם לנו להיות יותר זמן עם עצמנו. אם בגלל המעבר לעבודה מהבית, או האיסור על התקהלויות ואירועים חברתיים. הצד החיובי של התקופה המוזרה הזו הוא האפשרות שנפתחה בפנינו להתבונן על החיים. קצת זמן לבחון מחדש את המובן מאליו. לפתח הסתכלות משלנו על המציאות – לא רק ביחס למשבר הקורונה, אלא בכלל.. מדוע אנו פועלים כפי שאנו פועלים? למה החיים סביבנו מתנהלים בצורה שהיא לפעמים בעייתית לנו כאשר אפשר לנהוג אחרת?

זה מה שאני עושה בבלוג הזה, למעשה עשיתי, עוד הרבה לפני שהקורונה החלה..

הי, אני שחר ואני אוהב לעצור מדי פעם את השגרה ולבחון מחדש את המציאות שמוכתבת לנו מבחוץ על ידי התקשורת, אג'נדות של פוליטיקאיים, נורמות בעייתיות ועוד. בעקבות החיבה לכתיבה החלטתי לפתוח בלוג אשר במסגרתו אני יורד לעומקן של מספר סוגיות ובעיות מחיי היומיום והפוליטיקה בישראל ומשתף את תובנותיי. התובנות התעצבו בהשראת לימודיי הגבוהים בסוציולוגיה, מחקרים שעשיתי, פעילותי ההתנדבותית וחוויות אישיות נוספות.

סגנון הכתיבה איננו אישי ("יומני היקר שלום") אך גם אינו מתיימר להיות עיתונאי או מדעי. הכתיבה היא קלילה עם אוריינטציה פילוסופית. אני מנסה לתרגם את החוויות שלי לשפה מכלילה, מתוך רצון לעורר אצל הקוראים חשיבה ביקורתית ביחס לסוגיות ציבוריות בוערות וסביב דילמות נפוצות בחיי היומיום.

חדי העין ישימו לב שסגנון הכתיבה שלי השתנה מעט מאז הפוסטים הראשונים של הבלוג. עברתי מכתיבה פילוסופית לכתיבה חווייתית יותר. תחומי העניין של הבלוג נותרו דומים אבל הסגנון מעט השתנה, כחלק מההתפתחות שלי ככותב תוכן מקצועי. לאחרונה החלטתי להתמקד בפן השיווקי של הכתיבה שלי ויצאתי לעצמאות בתחום ככותב וכבלוגר.

למען הסר ספק לבלוג אין שום זיקה רעיונית למפלגת "אלטרנטיבה לגרמניה" או למפלגות ימין קיצוני נוספות בחו"ל אשר ניסו לנכס לעצמן את המושג "אלטרנטיבה". רוב הפוסטים הפוליטיים בבלוג עוסקים דווקא בפתרונות למשבר הליברליזם.

Credit for the theme picture above "Two Ways" by Samuel Yoo

CC BY-NC-ND 2.0