אודות

אלטרנטיבה פירוש

משבר הקורונה גרם לרובנו לעצור את שגרת היומיום, אם בעקבות בידוד שנכפה עלינו או בגלל המעבר לעבודה מהבית. אבל אם נשים רגע בצד את הבעסה מהמצב הכלכלי, אני חושב שזאת הזדמנות מצוינת לסגור את החדשות המלחיצות על הקורונה, להרגע קצת, להישען לאחור על הכסא ולפתח הסתכלות משלנו על המציאות – לא רק ביחס לטירוף של הקורונה, אלא בכלל.. מדוע אנו פועלים כפי שאני פועלים? למה החיים סביבנו מתנהלים בצורה שהיא לפעמים בעייתית לנו כאשר אפשר לנהוג אחרת?

בבלוג תגלו איך אפשר לפתור בעיות מוכרות שנראות לא פתירות ואיך ניתן למצוא את האיזון הנכון בתוך המורכבות של החיים. קוראים לי שחר ואני אוהב לעצור מדי פעם את השגרה ולבחון מחדש את המציאות שמוכתבת לנו מבחוץ (על ידי התקשורת, אג'נדות של פוליטיקאיים, נורמות בעייתיות ועוד). בעקבות החיבה לכתיבה החלטתי לפתוח בלוג אשר במסגרתו אני יורד לעומקן של מספר סוגיות ובעיות מחיי היומיום והפוליטיקה בישראל ומשתף את תובנותיי. התובנות התעצבו בהשראת לימודיי הגבוהים בסוציולוגיה, מחקרים שעשיתי, פעילותי ההתנדבותית וחוויות אישיות נוספות.

סגנון הכתיבה איננו אישי ("יומני היקר שלום") אך גם אינו מתיימר להיות עיתונאי או מדעי. הכתיבה היא קלילה עם אוריינטציה פילוסופית. אני מנסה לתרגם את החוויות שלי לשפה מכלילה, מתוך רצון לעורר אצל הקוראים חשיבה ביקורתית ביחס לסוגיות ציבוריות בוערות וסביב דילמות נפוצות בחיי היומיום. חדי העין ישימו לב שסגנון הכתיבה שלי השתנה מעט מאז הפוסטים הראשונים של הבלוג. עברתי מכתיבה פילוסופית לכתיבה חווייתית יותר. תחומי העניין של הבלוג נותרו דומים אבל הסגנון מעט השתנה, כחלק מההתפתחות שלי ככותב תוכן מקצועי. לאחרונה החלטתי להתמקד בפן השיווקי של הכתיבה שלי ויצאתי לעצמאות בתחום.

למען הסר ספק לבלוג אין שום זיקה רעיונית למפלגת "אלטרנטיבה לגרמניה" או למפלגות ימין קיצוני נוספות בחו"ל אשר ניסו לנכס לעצמן את המושג "אלטרנטיבה". רוב הפוסטים הפוליטיים בבלוג עוסקים דווקא בפתרונות למשבר הליברליזם.